Alternatywne metody sprzedaży samochodu w Bydgoszczy – skup versus ogłoszenia sprzedaży

Sprzedaż samochodu poprzez portale internetowe nie jest łatwym zadaniem. Należy nastawić się m.in. na optymalne przygotowanie pojazdu do oględzin a także na konieczność spotkań z osobami, zainteresowanymi jego nabyciem. Brak pożądanych rezultatów może prowadzić do spadku motywacji. W tej sytuacji nikogo nie powinna dziwić rosnąca popularność skupów aut używanych. Jak zacząć współpracę ze skupem aut? Jak wybrać najwłaściwszy auto skup Bydgoszcz? Przeczytaj nasz przewodnik!

 

Jakie korzyści wynikają z sprzedaży samochodu do skupu?

Rozważając sprzedaż auta do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. Jest ich bowiem rzeczywiście mnóstwo. Auto skupy są głównie odpowiedzią na potrzeby posiadaczy pojazdów uszkodzonych w wyniku usterki lub zdarzenia drogowego. Znalezienie kupca na takie samochody nie jest bowiem łatwe. Dużo skupów aut wprowadziło do własnej oferty możliwość skorzystania z lawety. Ułatwia ona transport uszkodzonych samochodów i zapewnia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Skupy likwidują również konieczność samodzielnego poszukiwania kupca. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze swoją propozycją.

W skupie pojazd można sprzedać w czasie kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym darmową wycenę oraz wsparcie zespołu profesjonalistów. Decydując się na taką metodę odsprzedaży, można liczyć także na sporo innych korzyści. Będzie to m.in. opcja wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu właściwych dokumentów. Dzięki temu transakcja staje się bezpieczna, a posiadacz pojazdu nie musi wyczekiwać na zaksięgowanie przelewu. To właśnie dlatego dużo osób rezygnuje z indywidualnej sprzedaży auta, decydując się na skorzystanie z oferty skupów samochodów używanych.

 

Czy skup samochodów jest zobowiązany sprawdzić autentyczność dostarczanych dokumentów?

Auto skupy kupują pojazdy z różnorodnych kategorii. Tutaj sprzedać można z powodzeniem zarówno stary samochód, jak i nowocześniejsze auto w świetnym stanie. Podejmując decyzję o sprzedaży auta do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, jakich dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Z pewnością będzie to dowód rejestracyjny sprzedawanego samochodu. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać sfinalizowana. Do skupu należy przekazać także kartę samochodu, gdy taka była wydana. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, choć niemniej ważny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup.

Często pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać samochód, który nie posiada ubezpieczenia OC. W rzeczywistości taka sprzedaż jest możliwa. Jego dotychczasowy właściciel zostanie natomiast wezwany do odpowiedzialności fiskalnej podczas wyrejestrowania auta. Sprzedając pojazd do skupu, potrzebne będą także dokumenty właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, jak auto zarejestrowane jest na współwłasność. Wówczas obecni muszą być wszyscy ci, którzy figurują w dokumentach. Obecność może być jednak zastąpiona przez ich notarialną zgodę na sprzedaż auta.

 

Poradnik dla osób chcących sprzedać auto do skupu i maksymalnie na tym zarobić.

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To jedno z wielokrotnie zadawanych pytań. Skupy aut nie posiadają jednak sztywnym cennikiem. Podstawą propozycji są dokonywane tu wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest bezpłatna i nie stanowi zobowiązania do dalszej współpracy. W trakcie wyceny specjalista ocenia stan techniczny auta. Bierze on także pod uwagę takie elementy, jak marka, model, rocznik, liczba przejechanych kilometrów, stan lakieru i tapicerki.

Ostateczna propozycja zdeterminowana jest więc wieloma elementami. Należy podkreślić, iż skup aut nie płaci jednak pełnej wartości rynkowej. Znaczy to, że za pojazdy w należytym stanie technicznym można tu uzyskać ok. 80% ich wartości. Sprzedając samochód w gorszym stanie, otrzymuje się w skupie ok. 60% jego ceny. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje nieco niższą cenę. Jak wiadomo, wysłużony pojazd ciężko sprzedać, a sam proces jest pracochłonny i nie zawsze daje spodziewane rezultaty. Skupy samochodów kupują auta szybko oraz w ten sam sposób wypłacają za nie gotówkę.

You may also like...