Dowiedz się wszystkiego o nawadnianiu organizmu!

Z każdej strony ludzie mogą usłyszeć zapewnianie, że zdrowia doda im witalności, zdrowia a także dobrego samopoczucia. Jest to prawdą, jednak należy pamiętać, że woda nie ma w sobie kalorii ani składników odżywczych, przez co nie można żywić się wyłącznie nią.

Woda również powodować to, że w naszym żołądku nie będzie miejsca na inne pokarmy, co jest jednocześnie plusem oraz minusem, ponieważ dla osób chcących zrzucić kilka kilogramów jest to dobry sposób aby poskromić swój apetyt. Woda oczyszcza organizm człowieka z toksyn a także pobudza układ moczowy, przez co ogólnie całe ciało jest czyste oraz człowiek ma uczucie, jakby był bardzo lekki, nawet gdy waży dużo kilogramów. Woda również ma swoje działanie w poprawianiu wyglądu cery, ponieważ gdy nasz organizm jest wystarczająco dobrze nawodniony człowiekowi nie grozi wysuszenie skóry lub w zimne dni, gdy temperatura spada pękanie skóry dłoni czy stóp. Dlatego warto pić dużo wody, lecz nie więcej niż około dwóch litrów dziennie na jedną osobę.

Bez wody nie ma życia…

Człowiek bez jedzenia może wytrzymać nawet kilka tygodni, w zależności ile zapasów ma w swoim organizmie. Z wodą jest inaczej, bez niej można wytrzymać około 2-3 dni. Organizm ludzki musi być odpowiednio nawodniony aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe i prawidłowe funkcjonowanie. Mówi się, że dziennie powinno pić się około półtora litra płynów. Najlepszym nawadniaczem jest woda i herbata, oczywiście jest to minimum. Można również pic około trzech litrów dziennie, wtedy organizm działa jeszcze lepiej.

Osoby, które piją więcej płynów niż przeciętnie twierdzą, że rzadkiej boli ich głowa i mają ogólnie lepsze samopoczucie. Jeżeli uprawiamy jakieś sporty to powinniśmy zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość wody lub napojów izotonicznych. Napoje izotoniczne zawierają dużą dawkę substancji i minerałów, które sprawiają że organizm szybciej się regeneruje po dużym wysiłku. Jest to dobre rozwiązanie dla sportowców. Nie zaleca się przyjmowania dużych ilości napojów energetycznych.

You may also like...