Jak efektywnie odchudzać się zimą?

Odchudzanie zimą – co musisz wiedzieć?

Odchudzanie zimąWszyscy wiemy doskonale, że najlepszym okresem na gubienie zbędnych kilogramów jest oczywiście wiosna i lato. Jest wtedy ciepło, mamy ochotę wyjść z domu i się ruszać. Poza tym, możemy pozwolić sobie na jedzenie świeżych owoców i warzyw, które nie są nawożone chemią.

Okres ten obfituje w najlepsze pożywienie, które jest lekkostrawne i niskokaloryczne. Czasami jednak decydujemy się na zgubienie zbędnych kilogramów zimą i możemy mieć problem z tym, aby odżywiać się właściwie. Dobrze jest o tym pomyśleć wcześniej i samemu przygotować sobie na zimę w słoikach odpowiednie przetwory warzywno ? owocowe, które będzie można spożywać bez wyrzutów sumienia, kiedy będzie już zimno. Jeżeli jednak tego nie dokonaliśmy, najlepszym rozwiązaniem jest przerzucenie się na kaszę. Istnieje jej wiele gatunków, które są tanie i dostępne w każdym sklepie. Kaszę najlepiej jest łączyć wtedy z warzywami korzeniowymi, które dostępne są przez cały rok, lub z mrożonkami ze świeżych warzyw. Można też jeść je na słodko, z owocami świeżymi lub suszonymi.

 

Jak uniknąć chorów i odchudzać się mądrze?

Po kilku seansach nieskutecznego odchudzania możemy mieć naprawdę wszystkiego dość. Kolejne polecane nam diety są nieskuteczne i nawet jeśli stracimy kilka kilogramów, to po pewnym czasie znowu je odzyskujemy. Będąc w desperacji podejmujemy decyzję, którą powinniśmy podjąć na pierwszym etapie walki o dobrą wagę – idziemy do dietetyka.Właśnie dietetyk jest tą osobą, która pokieruje właściwie naszym odchudzaniem, pomoże nam wybrać właściwą dietę i będzie nas wspierać na kolejnych etapach powrotu do właściwej wagi. Niektórzy twierdzą, że takie odchudzanie pod kierunkiem specjalisty może okazać się drogie. Jeśli jednak przeliczymy nieskuteczne diety, na które się decydowaliśmy, ewentualnie zsumujemy kwoty jakie wydawaliśmy na różnego typu suplementy albo cudowne medykamenty – może się okazać, że odchudzanie z dietetykiem nie jest zbyt drogie. Na pewno za to jest skuteczne i zdrowe.Zanim dietetyk przygotuje dla nas indywidualną dietę musi przede wszystkim przeprowadzić wywiad dotyczący naszych nawyków żywieniowych, ocenić stan naszego organizmu i ewentualnie skieruje na odpowiednie badania. Dopiero komplet informacji pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie

You may also like...