Jak skutecznie rzucić palenie raz na zawsze?

Chyba każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się niczym niezakłóconym zdrowiem, czerpiąc radość ze swojej znakomitej kondycji. Czasami jednak sami przyczyniamy się do obniżenia naszej sprawności oraz powstania konkretnych dolegliwości. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest duża liczba osób przyznających się do uzależnienia od papierosów. Tymczasem zawarte w nich substancje chemiczne stanowią prawdziwe zagrożenie dla naszego organizmu, mogąc doprowadzić na przykład do raka pęcherza moczowego, raka gardła czy raka płuc.

Nawet jeśli w naszej rodzinie nie zdarzały się choroby nowotworowe, pod wpływem omawianego nałogu możemy dość szybko zapaść na jedną z nich. Dlatego też najlepiej jak najszybciej pożegnać się z paleniem, pamiętając, że w tym względzie najistotniejsza jest nasza silna wola. Dodatkowo można ją wspomóc konkretnymi suplementami, jednakże w naszym przypadku zawsze najważniejsza jest szczera chęć na zerwanie z nałogiem. Jeśli rzeczywiście tego pragniemy, uda nam się zrealizować ten cel w szybkim czasie.

Stres z paleniem idzie w parze…

Stres towarzyszy nam niekiedy tylko od czasu do czasu, a niekiedy bez przerwy, co jest spowodowane naszymi aktualnymi problemami oraz aktualnie prowadzonym stylem życia. Aby zadbać o własne zdrowie, należy dołożyć wszelkich starań, by całkowicie wyeliminować źródło stresu. Jeśli są nim konkretne problemy, powinniśmy zastanowić się nad ich rozwiązaniem, pamiętając jednocześnie o zachowaniu stoickiego spokoju. Być może w naszym przypadku szczególnie skuteczna okaże się medytacja, która pomoże nam szybko osiągnąć stan wyciszenia. Oczywiście wiele tutaj zależy od indywidualnych skłonności naszego organizmu ? niektórzy z nas doskonale radzą sobie ze stresem, a inni mają problemy z jego wyeliminowaniem. Jeżeli czujemy, że kłopoty nas przerastają, a psychiczne samopoczucie wciąż się obniża, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Tylko psycholog będzie w stanie przepisać nam skuteczną terapię, na przykład z wykorzystaniem środków farmakologicznych o dość silnym działaniu uspokajającym.

 

Suplementy na uspokojenie nerwów i stressu

Niestety coraz więcej osób uskarża się na kłopoty ze snem, na rozdrażnienie, na stres. To jest wynik niezdrowego stylu życia, braku czasu na relaks, na regenerację. Organizm permanentnie poddawany działaniu stresu może się zacząć buntować, pojawią się poważne kłopoty ze snem i koncentracją. Dlatego warto do tego nie dopuścić. Z pomocą przychodzą producenci ziołowych suplementów diety, zawierających w swym składzie wyciągi roślinne. Lecz czy tego typu specyfiki naprawdę działają? Ich skuteczność jest potwierdzona wieloletnimi obserwacjami. Takie rośliny, jak melisa, chmiel, kozłek lekarski ? były od wieków wykorzystywane w medycynie ludowej, właśnie do przyrządzania nalewek i innych receptur o działaniu uspokajającym. Dlatego na tej wiedzy opierają się producenci tego typu suplementów, choć trzeba też przyznać, że nowoczesna farmacja i medycyna potwierdziły tego typu działanie wielu substancji roślinnych. Dlatego warto sięgać po tego typu suplementy, choć trzeba przyznać, że efekty działania będą mogły zostać zaobserwowane po dłuższym czasie stosowania.

You may also like...