Sport to zdrowie!

Sport dla dzieci

Aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć od dziecka, jeśli chcemy zadbać o odpowiednią formę i kondycję zdrowotną. Co za tym idzie, każdy rodzic powinien dołożyć wszelkich starań, aby jego pociecha z przyjemnością uprawiała różne dyscypliny sportu, dbając tym samym o swoje zdrowie.

Niestety, dzieci coraz rzadziej ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego, a wolny czas najczęściej spędzają przed komputerem lub telewizorem. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że taki stan rzeczy odbija się na ich kondycji, nierzadko prowadząc do poważniejszych dolegliwości. Warto wspomnieć chociażby o nadwadze, która często jest spowodowana właśnie brakiem aktywności fizycznej. Koniecznie należy zatem zachęcić naszą pociechę, aby jak najczęściej oddawała się konkretnym ćwiczeniom, pamiętając o własnym zdrowiu. Najlepiej wspólnie zastanowić się, jaka forma sportu będzie najatrakcyjniejsza dla naszego dziecka, a następnie wprowadzić ją w życie poprzez regularne treningi, dostosowane do wieku syna czy córki.

Sprawdzamy „koszt” uprawienia sportu!

Przez długie lata powszechne było przekonanie, że trenowanie sportu musi wiązać się z bardzo konkretnymi kosztami. Wyposażenie dziecka w sprzęt niezbędny do uprawiania chociażby tenisa, a następnie wykupienie lekcji w kosztownych szkołach, z pewnością nie stało się tańsze przez ostatnie lata. Ale wzrosła świadomość rodziców, że warto jest inwestować w dziecko palące się do sportu, zwłaszcza za młodu, kiedy kształtuje się ono w największy sposób. Wpływanie na dziecko poprzez sport przeważnie ma tylko pozytywne skutki ? uczy go terminowości i pracowitości, a jeśli przykłada się do swoich obowiązków i jest sumienne, uczciwie nagradza w kolejnych rywalizacjach. Dzisiaj koszty uprawiania sportu w mieście są już minimalne ? samorządy inwestują w infrastrukturę open air, dzięki której minimalne wyposażenie indywidualne wystarcza, aby o każdej godzinie wyjść i potrenować dla zabawy lub na poważnie. Praktycznie każda dyscyplina sportu doczekała się już poważnego traktowania, chociaż niektóre sporty ogólnorozwojowe czy lekkoatletyczne ze względu na charakterystykę z pewnością trenować jest jeszcze łatwiej.

You may also like...