Urządzamy salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim cieszy się w polskich domach coraz większą popularnością. Duża liczba zwolenników takich aranżacji w salonie wynika przede wszystkim z naturalnych, ciekawych kolorów, wygody oraz połączenia wygody z praktycznością.
Takie salony znajdują też zwolenników wśród osób ceniących sobie ekologię, ponieważ ilość materiałów naturalnych w takich kompozycjach jest naprawdę duża. Poniżej opisujemy, o czym warto pamiętać, projektując salon w stylu skandynawskim.

aranzacja salonu

Salon w stylu skandynawskim – o tym musisz pamiętać!

Najważniejszym elementem każdego salonu w stylu skandynawskim jest oczywiście drewniana podłoga – najlepiej, gdy będzie ona wyprodukowana z szerokich desek pokrytych białą farbą lub z dużej klepki. Warto pamiętać o tym, aby w umiejętny sposób zrównoważyć walory użytkowe i estetyczne. W salonach skandynawskich często pojawiają się także kominki lub piece kaflowe, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalny urok.
W tym reprezentacyjnym pomieszczeniu na styl skandynawski istotną rolę pełnią również krzesła – najlepiej, gdy będą one koloru białego. Doskonale będą komponowały się z drewnianym stołem.

Nie zapomnij o roślinności

Każdy salon urządzany na styl skandynawski powinien także obfitować w rozmaitą roślinność – większość ekspertów zaleca, aby umieszczać je w ceramicznych wazonach bądź szklanych, przezroczystych naczyniach. Duża ilość roślin doda pomieszczeniu jeszcze więcej naturalności.

Skąd bierze się popularność salonów w stylu skandynawskim?

Popularność stylu skandynawskiego wynika przede wszystkim z dużej ilości światła w pomieszczeniach, prostoty oraz estetyki. W takim salonie ilość mebli jest ograniczona – inwestujemy tylko w te najbardziej potrzebne. Najlepiej, gdy będą one proste bądź o organicznych kształtach natury. Z kolei zadaniem dodatków jest dodawanie przestrzeni naturalności oraz indywidualnego charakteru. Dodatkiem może być nawet stary zegar, kilka książek bądź małe obrazy.