Jak wprowadzić różnorodność do diety!

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców jakie dostępne są w naszym kraju. Znajdziemy je w niemal każdym sklepie spożywczym. Dzięki tak łatwej dostępności warto włączyć banany do swojej diety i korzystać z ich cennych właściwości.Jedną z największych zalet tych owoców jest ich pozytywny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu.

W owocach tych znajduje się duża ilość błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na nasz układ trawienny. Włókna znajdujące się w bananach wykazują właściwości obniżające poziom cholesterolu LDL. Wprowadzając banany do swojej diety możesz pozytywnie wpłynąć na stan swojego zdrowia. Jeśli masz więc problem z wysokim poziomem cholesterolu we krwi możesz zmniejszyć ryzyko niebezpiecznych skutków tego stanu jeśli regularnie będziesz spożywać banany. Owoce te z łatwością można zestawiać z innymi składnikami spożywczymi, więc z łatwością możesz skomponować ciekawe, smaczne posiłki. Banany szczególnie nadają się do wykorzystania podczas tworzenia deserów oraz zdrowych przekąsek.

 

Zdrowe przekąski mogą urozmaicić twoje odżywianie!

Często w ciągu dnia, między posiłkami dopada nas mały głód i mamy ochotę sięgnąć po przekąskę. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale lepiej jest zaspokoić ten niewielki głód w porę, zanim przerodzi się w większy i spałaszujemy coś niezdrowego. Unikajmy jednak gotowych słodkich lub słonych przekąsek, ponieważ kryją one w sobie mnóstwo pustych i niewart ościowych kalorii, a także soli i cukru.

Warto jest zadbać o to, aby zawsze mieć przy sobie jakieś zdrowe przekąski. Doskonale sprawdzają się obrane i pokrojone surowe warzywa, takie jak marchew, ogórek, czy papryka. Zawierają one bowiem mnóstwo wody i niewiele kalorii, a bogate są w witaminy i inne składniki odżywcze. Dobrym pomysłem są również owoce, świeże i te suszone. Należy jednak na nie uważać, ponieważ zawierają one w sobie dużo cukru, który jest szkodliwy. Można też chrupać w niewielkich ilościach orzeszki, które niestety także są kaloryczne, ale mają wiele wartości odżywczych. Ważne jest, żeby nie podjadać czekolady i innych szkodliwych produktów, takich jak słone przekąski.

You may also like...