Co zrobić, żeby wyglądać młodo?
Suplementy diety są reklamowane w radio i telewizji, ale mamy do nich dość ambiwalentny stosunek. Są osoby, które suplementami zastępują wszystkie niedobory organizmu, a są i takie, które uważają suplementy za coś, czego absolutnie nie powinniśmy spożywać.
Prawda jak zawsze leży pośrodku. Współczesny tryb życia w ustawicznym pośpiechu i stresie absolutnie nie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Rzadko mamy czas na to, by przygotowywać posiłki z mało przetworzonych produktów. Niewiele też mamy czasu na to, by nasza dieta była zbilansowana. Nic więc dziwnego, że nasz organizm domaga się pewnych elementów, które mu są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. I wtedy na arenę wkraczają suplementy diety.
W wielu przypadkach są one dla nas niezbędne, pomagają i wspierają nasz organizm. Nie powinniśmy jednak zastępować suplementami naturalnych elementów. Są one jedynie wsparciem i pomocą. Dobrze jest też zapytać specjalistów o to, jakie suplementy powinniśmy przyjmować.No i jeszcze najważniejsze jest, by pamiętać, że to apteka jest najwłaściwszym miejscem, gdzie suplementy powinno się kupować.
Ludzie uprawiający tai chi wyglądają młodziej!
Pod nazwą tai chi kryje się system ćwiczeń fizycznych, pochodzący ze starożytnych Chin. To specyficzna gimnastyka, ściśle powiązana z filozofią, jaka legła u podstaw chińskiej medycyny. Jej podstawowym założeniem jest bowiem przekonanie, że w ciele każdego człowieka krąży energia życiowa, zwana chi. Człowiek zachowuje zdrowie, dopóki porusza się ona w sposób nieskrępowany po całym ciele, stąd poprzez ćwiczenia tai chi czyni się wysiłki, by tak właśnie było.
Tai chi zalicza się do wschodnich sztuk walki, ponieważ pierwotnie służyło ono jako trening wojownikom. Niezwykłość tego systemu ćwiczeń tkwi przede wszystkim w tym, że w jego ramach opracowano specjalne sekwencje płynnych, powolnych ruchów, ściśle sprzężonych z oddychaniem. Tradycyjne formy tai chi to sekwencje składające się z konkretnej liczby tych sekwencji, przypominające skomplikowany układ choreograficzny. Przyswojona, regularnie praktykowana forma to sposób na utrzymanie gibkości całego ciała, ćwiczenie zmysłu równowagi, regulowanie pracy serca, sposób na wyciszenie i uspokojenie myśli.